İleri İtaat Eğitimi

denizli-kopek-ileri-itaat-egitimi
ileri-itaat-egitimi

İletişim Bilgileri

Denizli Köpek Eğitimi

İleri İtaat Eğitimi

Köpek eğitimi, köpeğinizin davranışlarını şekillendirmek ve sizinle daha iyi bir iletişim kurmanızı sağlamak için önemlidir. Temel İtaat eğitimi, köpeğinize temel komutları öğretmeyi amaçlar. Ancak İleri İtaat eğitimi, daha ileri seviyede bir itaat sağlamak ve köpeğinizin liderlik bağını güçlendirmek için gereklidir.

Temel İtaat eğitimine genellikle köpeğinizin 6 aylık olduğunda başlanır. Ancak bu başlangıç zamanı köpeğinizin karakterine ve durumuna bağlı olarak değişebilir. İlk hafta boyunca, köpeğinizin zaafını belirlemek için oyunlar oynanır. Zaafından kasıt, köpeğinizin en çok neye düşkün olduğudur; oyun, yemek veya sevgi gibi. Bu bilgi, eğitim çizgisini belirlemek için önemlidir.

İlk hafta içinde, köpeğinizle eğitmen arasında güvenin sağlanması önemlidir. Bu süre zarfında köpeğiniz eğitmenle tanışır, birbirlerini tanır ve birbirlerine güvenirler. Bu güven ilişkisi, eğitim sürecinin başarılı bir şekilde ilerlemesi için temel bir adımdır.

Temel İtaat eğitimi genellikle 1-1,5 ay sürer. Bu süre boyunca köpeğiniz temel komutları öğrenir. Ancak eğitim sürecinin sonunda, sizin de bu komutları köpeğinize nasıl uygulayacağınızı bilmeniz önemlidir. Köpeğinizin öğrendiği komutları doğru bir şekilde uygulayabilmeniz için yaklaşık 10 seanslık bir çalışma süreci gerekebilir.

İleri İtaat eğitiminde yer alan bazı komutlar şunlardır:

Köpeğinizin, o an ne yapıyorsa bırakıp, sizin yanınıza gelip tam karşınızda oturmasını sağlar. Bu komutla köpeğiniz size hazır bir şekilde bekler.